Planujesz inwestycje w nieruchomości? Nie popełniaj tych 3 błędów!

Inwestycja w nieruchomości wydaje się być inwestycją idealną. Rynek nieruchomości od kilku lat jest niezwykle stabilny a popyt na mieszkania i inne nieruchomości stale rośnie. Ryzyko, że inwestycja się nie uda jest bardzo niewielkie. Z tego powodu bardzo wielu ludzi decyduje się na taką inwestycję. Pozorny brak zagrożeń i niebezpieczeństw z nią związanych sprawia, że czujność inwestorów jest uśpiona i bardzo łatwo mogą popełnić błąd. Dlatego przed rozpoczęciem inwestycji w nieruchomości warto jest zapoznać się z trzema najczęściej popełnianymi błędami inwestorów.

1. Cena ponad wszystko!

Inwestorzy bardzo często biorą cenę jako najważniejszy czynnik decydujący o zakupie danej nieruchomości. Wiedząc, że dane mieszkanie czy lokal nie będą przez nich zamieszkane czy używane nie zwracają uwagi na inne bardzo ważne kwestie, takie jak na przykład lokalizacja. Zawsze należy spojrzeć na inwestycję oczami przyszłego klienta. Lepiej zainwestować nieco więcej ale mieć pewność, że lokal jest na tyle atrakcyjny że szybko znajdziemy na niego klienta. Nieruchomość, która będzie przez dłuższy czas stała pusta na nic nam się nie przyda.

2. Wygórowany czynsz

Inwestując duże pieniądze w drogie przecież nieruchomości oczekujemy szybkich zysków i zwrotu inwestycji. To oczywiste, jednak nie należy zbyt zawyżać ceny za wynajem. Nawet jeśli posiadamy piękny lokal w świetnej lokalizacji to oczekując zbyt wysokiej ceny nie znajdziemy stałego najemcy a co za tym idzie stałego źródła dochodu. Stabilniejszym rozwiązaniem jest ustalenie racjonalnej ceny i zdobyć najemcę, który zechce zostać w naszym lokalu na długo.

3. Brak inwestycji w inwestycję

To bardzo ważny błąd, niestety popełniany dość często. Kupując nieruchomość z rynku wtórnego często wymaga ona wkładu finansowego, który koniec końców podnosi standard lokalu a w konsekwencji również nasze zyski. Dlatego warto to robić i nie oszczędzać na remoncie czy inwestowaniu w dodatkowe wygody.

Skorzystaj z porównywarki kredytu hipotecznego. Źródło: expander.pl

Ostatecznie wszystkie popełniane błędy wiążą się z kwestią finansową. Jest to tak ważne zapewne dlatego, że wielu inwestorów decyduje się na kredyt hipoteczny. Wysiłek jaki włożyliśmy w pozyskanie kredytu, odpowiednia zdolność kredytowa każą nam oczekiwać jak najszybszych zysków. Inwestycja w nieruchomości to naprawdę dobra i bezpieczna inwestycja. Warto jest więc nawet zaciągnąć kredyt, który w konsekwencji sam się spłaca. Pomocnym narzędziem w obliczeniu swoich możliwości jako inwestora jest kalkulator kredytowy. Dzięki takiemu oszacowaniu możemy wiedzieć na jaki rodzaj inwestycji jest nas stać i co możemy w ten sposób zyskać.