Kłamstwa na temat monitoringu GPS

Monitoring GPS nie jest już postrzegany jako kosztowny i niepotrzebny dodatek. Staje się on kluczowym elementem działania wielu przedsiębiorstw. Najnowsze systemy monitorowania nie tylko umożliwiają śledzenie położenia danego samochodu. Można np. za ich pomocą otrzymywać również informacje na temat jego danych technicznych. Jednakże wraz ze wzrostem popularności narosło wiele mitów oraz kłamstw związanych z tą technologią.

Małym firmom nie jest potrzebny monitoring GPS

Polska charakteryzuje się tym, że wiele funkcjonujących tu przedsiębiorstw określa się jako „małe” oraz „średnie”. Jeśli przyjąć stwierdzenie optujące za opłacalnością monitoringu GPS jedynie w przypadku tych dużych, nie sposób byłoby mówić o ich dynamicznym rozwoju na rynku. Skorzystanie z tego rozwiązania powinno być podparte dwoma kwestiami: ceną oraz ewentualnymi korzyściami. Przy tym trzeba zaznaczyć, że niekompetencja kadry firmy i brak skutecznych działań są w stanie przynieść znacznie większe straty, niż wynosiłby koszt takiego systemu. Z jego pomocą również niewielka firma jest w stanie lepiej funkcjonować, a przy tym zredukować swoje koszty.

Monitoring GPS jest nielegalny

Przeszukując fora internetowe, można spotkać się z dezaprobatą pracowników co do wdrażania systemu monitorowania GPS. Stąd cześć firm finalnie nie decyduje się na jego zakup. Realia pokazują, że nie ma to jednak przełożenia na faktyczne wrażenia co do jego funkcjonalności, które są jak najbardziej pozytywne. Wszystko z prostego powodu: rzetelny kierowca ciężarówki czy przedstawiciel handlowy nie będzie miał z czego się tłumaczyć. Dlatego ważne jest, aby właściciele przedsiębiorstw w klarowny sposób przedstawili swoim pracownikom zalety takiego rozwiązania. Zwłaszcza że mowa tu o korzyści obopólnej – przedsiębiorca może liczyć na zwiększenie skuteczności pracy, zatrudnieni zaś nie będą musieli martwić się o swoje bezpieczeństwo czy problemy z wykonaniem zlecenia.

Zainstalowanie systemu monitorowania pojazdów jest zawiłe

To kłamstwo jest najpewniej spowodowane tym, że zapoznając się z nowym nabytkiem technologicznym, z góry wystawiamy mu opinię skomplikowanego i trudnego w instalacji. Współczesna technika ma przecież ułatwiać pracę ludziom, nie ją dodatkowo destabilizować. Przy tym i tak kwestią zamontowania monitoringu GPS zajmuje się producent sprzętu, przez co nie trzeba się obawiać, że w trakcie jego montażu dojdzie do problemów. Co więcej, system ten posiada łatwy w obsłudze interfejs, z którego może korzystać każdy (np. system oferowany przez Verizon Connect).

Nie są to oczywiście wszystkie kłamstwa oraz półprawdy związane z monitoringiem GPS. Mając to na uwadze, w celu otrzymania rzetelnych informacji najlepszym rozwiązaniem będzie zwrócenie się do producenta oferującego właśnie system monitorowania.