Jak oszczędzać na transporcie? – czyli coś dla przedsiębiorczych

autobusy komunikacja miejska transport miejski

Transport może nas słono kosztować, jeśli tylko nie przemyślimy go i nie zaplanujemy z dbałością o najmniejszy szczegół. I nie mówimy tu tylko o ogromnym transporcie materiałów budowlanych, maszyn, samochodów czy produktów spożywczych. Nawet nasz codzienny, prywatny, personalny i indywidualny transport może być drogą sprawą. Jak to możliwe?

Wielu z nas żyje dziś w dużych aglomeracjach, gdzie nie da się dojść piechotą tam, gdzie dojść potrzebujemy. Wykorzystujemy wówczas różne rodzaje transportu. Jak jednak sprawić, by wydawać na niego mniej niż dotychczas? Jak nie tracić paliwa? Jak nie przepłacać za komunikacje miejską? I kiedy zrezygnować z taksówek? Tego wszystkiego dowiecie się z dzisiejszego artykułu.

tramwaj komunikacja miejska transport miejski

Wybieraj środek transportu adekwatnie do rodzaju podróży

Jeśli jedziesz na duże zakupy do supermarketu, to oczywiście błędem będzie skorzystanie z komunikacji miejskiej. Ale jeśli umówiłeś się ze znajomymi w parku, który znajduje się obok przystanku tramwajowego, a czas pokonania tej drogi tramwajem i samochodem jest mniej-więcej taki sam, to głupota byłoby wybranie auta. 4 złote za bilet w obie strony raczej nas nie zbawią. Oszczędzimy benzynę oraz samochód. Z drugiej strony jeśli masz zamiar pojechać nad morze i masz do przejechania 300 kilometrów – wybierz pociąg. Zapłacisz o wiele mniej.

Szukaj okazji i kupuj z wyprzedzeniem

Jeśli już zdecydujesz się na lot samolotem czy też podróż pociągiem, pamiętaj, że zawsze możesz natrafić na korzystną okazję, która pozwoli Ci kupić bilety o wiele taniej niż normalnie. Warto rozglądać się w internecie na długo przed dniem faktycznej podróży i porównywać ceny biletów. Może okazać się bowiem (co jest zjawiskiem częstym w polskiej kolei), że bilety będą o wiele taniej w „przedsprzedaży”.

Jeźdź z przyjaciółmi

Zrzutki z przyjaciółmi na benzynę to bardzo rozsądne rozwiązanie w dzisiejszych czasach. Jeśli wszyscy macie zamiar jechać nad morze – wybierzcie się tam jednym samochodem. Nie dość, że wyjdzie o wiele taniej, to jeszcze spędzicie więcej czasu razem.