Jak kupić wózek widłowy?

wózek widłowy

Zakładając, że pracujemy w obrębie magazynu, to prawdopodobnie jego najważniejszym elementem, umożliwiającym efektywną i prostą pracę jest wózek widłowy. To on umożliwia każdemu magazynierowi łatwe przemieszczanie, rozładowywanie i załadowywanie wszystkich ładunków Jednak jak łatwo się domyślić jego wybór wcale nie jest tak prosta, za jaki uchodzi. Na co zwrócić uwagę?

udźwig wózkaUdźwig wózka

Przede wszystkim, ważne jest to, jaki ma on udźwig. Najbardziej popularnymi jest ten do 3,5 ton. Pozwala on na swobodny przeładunek i załadunek większości przedmiotów znajdujących się w magazynie. Co do napędu, to zwykle decydujemy się na silniki spalinowe, które mają oczywistą przewagę wydajności w porównaniu z poniesionymi kosztami. Na znaczeniu zyskują jednak tez modele z zasilaniem elektrycznym, które stale tak naprawdę są ulepszane! Ich zasilanie jest także znacznie bardziej ekologiczne!

Czym się jeszcze kierować?

Co do samych marek, to bezapelacyjnie rządzą i dzielą marki pochodzące z Azji, które są cenione za wysoką jakość i przede wszystkim – niezawodność. Przy tym wszystkim są one zwykle tańsze od modeli ze Starego Kontynentu, więc ciężko dziwić się przedsiębiorcom. Musimy jednak również pamiętać o tym, jakie warunki gwarancyjne oferuje bezpośrednio producent lub jego oficjalny przedstawiciel. To bardzo ważne, gdyż nawet najbardziej bezawaryjne modele mogą zostać zepsute podczas użytkowania! To jakie przysługują nam możliwości, jest kluczowe dla organizacji działalności naszej firmy! Nie chcemy przecież, aby doszło do jakichkolwiek przestojów, czyż nie? Dowiemy się wtedy na własnej skórze, jak bardzo jest to kosztowne! Dowiedzmy się wiec wszystkiego zawczasu, a do niczego nie dojdzie!

żółty wózek w pracy

Podsumowanie

Kupując wózek widłowy, musimy zwrócić uwagę na ogromną ilość czynników, które mogą zaważyć na naszej decyzji. Nie ważne co będzie nam polecane, zadbajmy najpierw o potrzeby nasze i naszych pracowników. Bezpieczeństwo przede wszystkim, gdyż żadna cena nie zapewni nam tego!