Etapy wykańczania wnętrz

Wykończenie wnętrz jest ważnym etapem budowy domu, który wymaga od przyszłych mieszkańców dużego zaangażowania. Co prawda wymarzony dom już stoi, ale trzeba jeszcze wykonać mnóstwo czynności, które pozwolą na przeprowadzkę do nowego mieszkania. Prace wykończeniowe to w praktyce bardzo trudne i czasochłonne zadanie. Na tym etapie budowy każdego właściciela budynku czeka szereg niełatwych do podjęcia decyzji, których to realizację trzeba następnie szczegółowo i drobiazgowo zaplanować. Wówczas to przychodzi czas na zakupy oraz transport potrzebnych materiałów budowlanych lub skorzystanie z profesjonalnej firmy wykończeniowej jak BB Construcion która zajmie się wszystkim za nas. Montowanie, szlifowanie, klejenie oraz tynkowanie, to tylko niektóre czynności z którymi musi zmierzyć się każdy budowlaniec wykonujący roboty wykończeniowe.

Wykończenia wnętrz z udziałem fachowca i architekta

Decydując się na skorzystanie z usług profesjonalnych fachowców tej branży, każdy właściciel może uniknąć nie tylko sporo nerwów lecz również mnóstwo niepotrzebnych wydatków. Współpracując z architektem wnętrz, można w znacznie łatwiejszy sposób zaplanować budżet, określić własne potrzeby oraz zaprojektować estetyczne oraz funkcjonalne wnętrze idealnie dopasowane do swoich potrzeb.

W pełni profesjonalna oraz rzetelna ekipa remontowa potrafi zadbać o wszystkie kwestie wykonawcze oraz logistyczne. Dzięki precyzyjnemu koordynowaniu wszystkich prac budowlanych zostaną one wykonane w szybki oraz sprawny sposób.

Jaka jest kolejność prac wykończeniowych?

Pierwszym etapem wykańczania wnętrza domu jest budowa ścianek działowych. Kolejnym istotnym krokiem jest poprawne rozprowadzanie instalacji. W pierwszej kolejności zawsze jest montowana instalacja wodno-kanalizacyjna, a następnie przewody elektryczne oraz telefoniczne.

W dalszej kolejności w celu ukrycia wszelkich rur fachowcy przechodzą do tynkowania ścian i sufitów. Na krótki czas przed zakończeniem tych prac montowane są parapety, w taki sposób aby nie narazić ich na zabrudzenia oraz jakiekolwiek zniszczenia. Po zakończeniu tego etapu prac związanych z wykończeniem wnętrza mieszkania nadchodzi czas na izolowanie podłóg. Przed ułożeniem warstwy izolacyjnej należy zawsze oczyścić podłoże z wszelkich zabrudzeń. Na tym etapie zostają rozprowadzane instalacje centralnego ogrzewania czy też nowoczesne ogrzewanie podłogowe. Gdy wszystko jest już gotowe fachowcy przechodzą do robienia wylewek, a następnie zajmują się układaniem płytek na ścianach oraz montażem instalacji gazowej.

Pod koniec prac budowlańcy wstawiają drzwi wejściowe, układają posadzki oraz montują schody. Ułożenie parkietu, paneli czy wykładziny sprawia, że wnętrze zaczyna nabierać charakteru. Wówczas to jest odpowiedni czas na malowanie oraz tapetowanie sufitów i ścian .A później nie pozostaje nic innego jak montaż sprzętu AGD, armatury łazienkowej oraz ustawianie mebli oraz dodatków dekoracyjnych.